Ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim do të takohet me ambasadorin e BE-së Luigi Soreca.

Takimi midis ambasadorëve vjen disa ditë pas marrëveshjes për reformën zgjedhore të firmosur mbrëmjen e 5 qershorit 2020.

Të dy diplomatët u shprehën të kënaqur nga arritja e marrëveshjen dhe thanë se është një hap i rëndësishëm për integrimin e Shqipërisë në BE.

/Ora News.tv/