Roza Lati ka qenë e ftuar në emisionin “Mos i fol shoferit” në TV Ora me Rudina Dembacaj. Këtë herë Roza është ftuar për të folur mbi temën e grave të dhunuara. Gjatë intervistët, ajo i ka dhënë një mesazh shumë të rëndësishëm vajzave të reja të cilat dhunohen nga babi, vëllai i dashuri etj.

Rudina Dembacaj: Roza çfarë do ju thoje vajzave shqiptare që dhunohen që nga babai, vëllai, dhunohen verbalisht herë pas here edhe nga nënëa, nga shokët apo dhe nga i dashuri?

Roza Lati: Unë atyre vajzave do u thoja, mbathjani! Mbathjani, nisjani nga 0, sepse ka një Zot atje lart, kur e shikon që ti po mundohesh më mirë për jetën tënde, të vijnë gjërat vetëvetiu vetë. Mos harroni që ekzoston karma.


/Ora News.tv/