Mbyllet njësia vendore e kujdesit shëndetësor në Bulqizë. Shkak është bërë infektimi me koronavirus i një personi, pjesë e stafit.

I gjithë stafi është futur në karantinë dhe janë në përgjigje të analizave të tamponëve.

Me rastin e ri me Covid në Bulqizë, shkon në 10 numri i të infektuarve.

/Ora News.tv/