Një rokadë pritet të ndodh në botën e Formula 1. 

Lewis Hamilton i destinuar për të pilotuar makinën Ferrari dhe Sebastian Vettel të zë vendin e tij tek McLaren. Sipas mediave franceze Hamilton ka nisur kontaktet me presidentin e Ferrarit dhe të grupit FIAT, John Elkan, ndërkohë Vettel po filtron me Andreas Seidl, drejtorin sportiv të McLaren F1.

Merkatoja e vitit 2021 në Formula 1 duket se do të ofrojë lëvizje të rëndësishme, që mund të prekin edhe Max Verstappen që është një nga pilotët premtues të Formula 1.

/Ora News.tv/