A guxoni t’i tregoni partnerit tuaj seksual dëshirat më të thella?

Stigma rreth ngërçeve më të pazakontë ose e folura është zvogëluar vitet e fundit, veçanërisht me një rritje të lëvizjeve pozitive seksuale në kulturën pop, pasi shfaqjet dhe filmat kryesorë të TV tregojnë shijet e ndryshme të njerëzve në dhomën e gjumit - por duke i thënë dikujt çfarë vërtet dëshironi në shtrat mund të jetë e frikshme. Dhe kuptohet kështu, sepse nuk e dini se si do të reagojë personi tjetër.

Një studim i kohëve të fundit nga Doctor Online Superdrug zbuloi se 18.4% e njerëzve ndihen të parehatshëm ta pyesin partnerin për fantazitë e tyre seksuale.

I dashuri juaj mund të ndajë mendimet e tij të “ndyra” dhe madje të ofrojë t'i bëjë ato me ju. Gjatë hulumtimit iu kërkua nëntë vetave të tregonin fantazitë seksuale që ata kanë frikë t'i ndajnë me të tjerët. Ja çfarë thanë ata:

Felicity, 23 vjeç: Unë kam një ditare tek dhoma ime dhe dëshira më e madhe që kam është të hap perden dhe dritaren dhe në momentin kur bëjmë seks unë dua të shoh njerëzit që na shohin nga jashtë, do ishte emocionuese, por nuk ia kam shprehur kurrë këtë dëshirë askujt. Mendoj se njerëzit nuk do më kuptojnë sepse nuk janë shumë të hapur.

Peter, 25 vjeç: Unë gjithmonë kam dashur të bëj një treshe me dy gra. Ia sugjerova një shoqeje që ishte dakort me këtë ide, por shoqes tjetër nuk e mora guximin kurrë t’ja propozoja këtë ide sepse kisha frikë mos armiqësohesha me të apo ma merte për keq.

Patricia, 22 vjeç: Unë kam parë shumë skena erotike nëpër filma që dua t’i përjetoj dhe vetë por nuk dua t’i kërkoj dikujt të më bëjë diçka që dëshiroj sepse unë nuk dua të jem mësuesi i tij.

Elise, 31 vjeç:  Për vite me radhë, kam dashur të bëj treshe me partnerin dhe me një grua tjetër. Është një tabu që nuk e kam eksploruar dhe më pëlqen ideja për të mbizotëruar dikë përkrah partnerit tim - dhe më pas t'i mbizotëroj ata mbi mua, kryesisht duke më lidhur. Unë kurrë nuk e kam ndarë këtë me një partner në të kaluarën, por unë i kam thënë të dashurit tim aktual për këtë. Kur bëhet fjalë për seksin, gjithmonë kam qenë shumë e trembur, por meqë jam rritur, e kam parë më argëtuese dhe çliruese. Përvojat e mia gjithashtu më kanë zgjeruar mendjen dhe më kanë dhënë më shumë ide gjithashtu.

Stephen, 27 vjeç: Fantazia ime seksuale ndoshta do të ishte seksi grup në një furgon me rreth pesë të huaj, do të thoja. M’u deshën dy vjet për t’ja treguar të dashurit tim për këtë, por fatmirësisht ai është plotësisht i hapur për të dëgjuar dëshirat e mia të fshehta, kështu që nuk shqetësohet fare.. Arsyeja që nuk pranova të ndaja fantazinë time ishte pasiguria ime, por ne kemi qenë shumë të hapur në marrëdhëniet tona, me shumë vizita në një dhomë të errët.

 Daniel, 28 vjeç: Unë jam goxha e hapur për atë që dua në shtrat tani, por dikur u frikësova t'u thoja vajzave që unë doja të përfshihesha me më shumë vajza (treshe). Por më pas, pasi fillova t'u tregoja njerëzve për të, zbulova se vajzat e shohin vërtet të nxehtë dhe duan ta provojnë atë.

/Ora News.tv/