Juventusi pretendon të bëj një revolucion për të qenë një skuadër e pa rezistueshme për çdo kundërshtarë si në Serie A ashtu edhe në sferën Evropiane. 

Klubi rekordmen në futbollin italian i ka vënë syrin dy sulmuesve: Gabriel Jesusit të Manchester Cityt dhe Mauro Icardit të Interit. Këtë lajm të bujshme ka bërë të ditur media italian, Tuttosport. Të dy lojtarët vlerësohen afërsisht nga 70 milionë euro. 

Sulmuesi brazilian mund të largohet nga City nëse ky i fundit përjashtohet përfundimisht për dy vjet nga Liga e Kampionëve. Ndërsa, argjentinasi është duke kaluar një sezon jo të mirë tek Paris Saint-Germain.

/Ora News.tv/