Pasi ka marë pjesë në ceremoninë e hedhjes së Kryqit në ditën e Ujit të Bekuar , presidenti Ilir Meta konsumoi një kafe në një prej lokaleve në qëndër të qytetit pikërisht përballë katedrales së qytetit. 

Në momentin kur kisha u përfshi nga flakët  Meta ka parë çdo gjë pasi ndodhej vetem dy hapa larg saj.

I shoqëruar nga prefekti Dhori Spirollari dhe ish deputet te qarku , Meta ishte ulur për të konsumuar një kafe

. Është dashur ndërhyrja e zjarrëfikëses për të vënë situatën nën kontroll pasi vendi ku ndizen qirinjtë u përfshi nga flakët, ndërsa dhjetra qytetarë fillimisht u përfshinë në panik por më pas u larguan. 

Fatmiresisht nuk ka dëme në njerëz por vetëm materiale.

/Ora News.tv/