Italia sot ka regjistruar 23 viktima nga Covid-19, dhe 218 raste të reja pozitive.

Numri i viktima ka arritur ne 34,657 ndërsa i të infektuarve në 238,720.

Numri i të shëruarve ka arritur në 183,426.

Persona aktivë me Covid-19 janë 20,637.

Në strukturat spitalore po kurohen 2,038 pacientë, dhe 127 ndodhen në repartet e terapisë intesive.

Në 24 orët e fundit janë kryer rreth 29 mijë tampone.

/Ora News.tv/