Kryeministri i Britanisë së madhe Boris Johnson dhe e fejuara e tij kanë rezultuar të dy pozitiv më koronavirus.

Carrie Symons e fejuara e kryeministrit ka njoftuar përmes një postimi në Twitter se prej 7 ditësh ndodhet në shtrat duke përjetuar simptomat e koronavirusit. Carrie shprehet se nuk është fare e lehtë që një grua shtatzënë të përballojë këtë virus. Momentalisht ajo është në gjendje më të mirë dhe simptomat i janë zbehur.

Kujtojmë që edhe Boris Johnson është vetëizoluar dhe vazhdon punën e tij nga shtëpia.

/Ora News.tv/