Banorët dhe turistët në Greqi janë zgjuar nga një tjetër tërmet. Në orët e para të mëngjesit të sotëm, një lëkundje me magnitudë 4.5 ballë është regjistruar në një zonë detare 65 kilometra në jug-perëndim të Zakynthos.

Sipas ESMC, tërmeti  kishte një thellësi prej 2 km. Nuk dihet ende nëse lëkundjet kanë shkaktuar dëme në vend.


/Ora News.tv/