Juventus ka njoftuar se qendërmbrojtësi i Italisë, Daniele Rugani është infektuar nga koronavirusi.

Pala e Serie A tha se ata janë "aktivizuar të gjitha procedurat e izolimit të kërkuara me ligj", përfshirë edhe për ata që kanë rënë në kontakt me Rugani.

Klubi shtoi se Rugani, 25 vjeç, është "aktualisht asimptomatik".

I gjithë sporti në Itali është pezulluar deri më 3 prill, me vendin në mbyllje për shkak të shpërthimit të koronavirusit.

Rugani ka bërë vetëm shtatë paraqitje për Juventus këtë sezon dhe ishte një zëvendësues i papërdorur në ndeshjen e fundit të skuadrës së tij - një fitore 2-0 ndaj Interit të mbajtur pas dyerve të mbyllura të Dielën.

Rugani ka fituar katër tituj në Serie A me Juve dhe ka luajtur për Italinë shtatë herë, duke e kaluar të fundit për kombëtaren në 2018.

Të Dielën ai postoi një fotografi nga dhoma e zhveshjes ndërsa festoi fitoren e Juve ndaj Interit me shokët e tij të skuadrës.

/Ora News.tv/