Flamurtari ka vazhduar punën për forcimin e ekipit në merkaton dimërore të Janarit.

Skuadra vlonjate ka arritur të federojë në kohë 4 lojtarët më të rinj me kombësi Braziliane.

Afrimet në këtë merkato përfshijnë 2 mesfushorë, 1 sulmues si dhe një tjetër mesfushor i avancuar me tipare sulmuese.

4 brazilianët janë:

-Lucas Ramos de Oliveira, i ditëlindjes 18 janar të vitit 1995, mesfushor.

Oliveira është aktivizuar me disa ekipe:  Paysandu 2014-2015, Guarani 2015-2016, Itapirense SP 2016-2017, XV de Jaù 2017-2018, Apollon Larissa 2018-2019, PAS Lamia 2019-2020.

-Welder de Jesus Costa, i ditëlindjes 26 dhjetor 1994, mesfushor me tipare sulmuese.

Costa është aktivizuar me: 2012-2014 Cruzeiro RS, 2016  BOA Esporte, 2017  Sao Paulo - RS ; Pelotas ; Marcilio Dias, 2018  Avenida ; Esportivo, 2019  Avenida ; Bagé ; Sampaio Corrêa

-Souza de Oliveira, i ditëlindjes 1 shkurt 1994, mesfushor.

Oliveria është aktivizuar me:  2013-2014  América RN, 2014-2015 Globo FC ,2016-2017 Noël Santa Cruz ; Rondoniense, 2017-2018  Sporting Covilha, 2019 Sports Brésil

-Henrique Ramos, i ditëlindjes 24 Prill 1996, sulmues.

Ramos është aktivizuar me: 2015-2017  Noroeste, 2018  Uberabo ; Talentos 10, 2019  Paulista

Pas 21 ndeshjesh, Flamurtari ndodhet e fundit në renditjen e Kategorisë Superiore me vetëm 6 pikë.

/Ora News.tv/