Ambasadadorja e Yuri Kim do të organizojë një event me rastin e pavarësisë së SHBA-ve, e cila është me datë 4 korrik.

Për këtë arsye ajo ka ftuar krerët e politikës shqiptare në rezidencën e saj.

Burime për Ora News bëjnë me dije se në rezidencë ndodhen presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama, kryetari i PD Lulzim Basha, kryetari i bashkisë Eurion Velija dhe kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi.

Ndryshe nga herët e tjera, në ceremoni do jenë pak të ftuar për për shkak të pandemisë.

/Ora News.tv/