Ditët e fundit u përhap lajmi se kampioni në fuqi i Formula 1, Lewis Hamilton do të tërhiqet nga garat me makina.

Shkak thuhej se është bërë një krisje e marrëdhënieve me drejtuesit e Mercedes, por britaniku i ka dhënë një përgjigje të ashpër të gjithë kritikave.

"Ka disa njerëz që përfitojnë nga momenti im në këtë javë, veçanërisht mediat, të cilët përpiqen të më hedhin poshtë me urrejtja dhe negativitetin e tyre. Megjithatë, shumë kanë shprehur afërsi me pilotin, i cili ka dëshirë të falënderojë fansat. Do të doja të falënderoja të gjithë ata që kaluan një pjesë të kohës së tyre duke më dërguar mesazhe të këndshme. Dhembshuria nuk ishte ajo që kërkoja, por jam vërtet mirënjohës për ndjenjat pozitive dhe afeksionin që më dërguat," u shpreh Hamilton.

Kohët e fundit u tha se mes Hamilton dhe skuderisë britanike kishte përplasje, me udhëheqësin aktual të kampionatit që thuhej se i kishte kërkuar llogari drejtuesve pas fitores në Japoni të Valtteri Bottas.

/Ora News.tv/