David Beckham ka pranuar fajin se po përdorte celularin, ndërkohë që po drejtonte makinën. Kjo gjë ka ndodhur disa muaj pasi ai shmangi akuzën për kalimin e kufirit të shpejtësisë.

Ish-kapiteni i kombëtares së Anglisë u akuzua pasi një kalimtar e raportoi se po rrinte në celular ndërkohë që ishte në timon. Ngjarja ka ndodhur pranë rrugës “Great Portland Street” më 21 nëntor 2018.

Oficerët konfirmuan sot se Beckham ka pranuar fajin e tij. Nuk dihet ende nëse do ta gjobisin apo dënojnë pasi mohoi akuzën dhe e konfirmoi shumë muaj më vonë.

/Ora News.tv/