Italia në 24 orët e fundit ka regjistruar 56 viktima dhe 163 raste pozitive.

Numri viktimave deri më sot është 34,223 ndërsa të infektuar 236,305.

Numri i personave aktivë me Covid-19 është 28,997.

Numri i të shëruarve ka arritur në 173,085.

Deri më tani në Itali janë kryer mbi 4,5 milion tampone.

Në strukturat spitalore aktualisht po kurohen 3,893 pacientë dhe 227 po kurohen në repartet e terapisë intesive.

/Ora News.tv/