Gjatë 24 orëve në Itali janë regjistruar 43 viktima nga Covid-19 duke e çuar në 34,448 numri total të viktimave.

Ndërkohë janë regjistruar 328 raste të reja, dhe numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 237,828.

/Ora News.tv/