David Beckham kërkon të hedh "themele" të sigurta në kampionatin amerikan të futbollit. 

Anglezi është trajner i skuadrës së Inter Miami dhe prej kohësh po punon të transferoj përtej Oqeanit Atlantik futbollist cilësor që luajnë në kampionatet elitare te Europës. Sipas mediave italiane emri më i lakuar për të mbërritur tek Inter Miami është sulmuesi i Juventusi Mario Mandzukic. 

Për kroatin i cili është jashtë planeve të trajnerit Mauricio Sarri klubi amerikan ofron 10 milionë euro. Mandzukic i cili zhvilloi një Botëror fantastiik me Kroacinë është një futbollist që garanton gola.

/Ora News.tv/