Ilir Meta pranon që opozita ka bërë gabim me vendimin për djegien e mandateve, por gjithashtu sqaroi se Edi Rama nuk kishte hallin e precedentit, por të eksperimentit.

Presidenti Ilir Meta Unë nuk kisha axhendën Rama ik! Unë kisha Rama reflekto! Unë kisha axhendën Edi ne e dimë shumë mirë, pavarësisht se disa nga ambasadorët e BE-së nuk e thonë, pa zgjedhje lokale me të gjithë opozitën dhe standarde më të mira ne nuk na çelen negociata. Nuk i kam kërkuar ti lërë karrigen Lulit. I kam thënë Bashës që më duket absurde që të kërkojë të hetojë Durrësin a Dibrën.  Bashës i kam thënë mos ju shmang insitucioneve. Edhe Milloshevici ka ikur me vota.

Lexo me shume: Presidenti: Edi thellohu! Ilir Meta nuk është i racës së Gruevskit por i Avni Rustemit


/Ora News.tv/