Arrestohet në flagrancë një 38-vjeçar në Durrës.

Ai është arrestuar nga policia pasi ka hyrë në lokal me armë zjarri me vete,

Polica është lajmëruar me një telefonatë për ngjarjes dhe më pas kanë shkuar në adresën e dhënë nga qytetari, duke bërë të mundur arrestimin e shtetasit A. S., 38 vjeç, banues në Durrës.

Pas një kontrolli fizik të ushtruar ndaj këtij shtetasi, iu gjet një armë zjarri pistoletë "Ekol", të cilën e mbante pa leje.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprën penale "Armëmbajtja pa leje", për të cilën parashikohet dënimi deri në 7 vite burg.

/Ora News.tv/