Ambasadorja Yuri Kim ka shprehur ngushëllimet e saj për vdekjen e doktor Arjan Pushit.

Kim shkruan në Twittër se ai e dha jetën, ndërsa ishte në shërbim të të tjerëve dhe do të kujtohet si hero.

Yuri Kim: Jemi thellësisht të trishtuar nga humbja e parakohshme e Dr. Arjan Pushit. Ai e dha jetën, ndërsa ishte në shërbim të të tjerëve dhe do të kujtohet si hero!
/Ora News.tv/