Në mesin e personave të cilët humbën jetën nga aksidenti tragjik në autostradën Shkup - Tetovë ishte edhe djali i deputetit të LSDM-së, Blagojce Trpevski

Numri i viktimave nga aksidenti deri tani është 14, ndërsa disa të tjerë raportohet se janë plagosur.

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka shpallur sot dhe nesër ditë zie në nder të viktimave.

Kryeministri Zoran Zaev sot do të vizitojë sot personat e lënduar.

/Ora News.tv/