Një ndihmës mësuese humbi jetën më 22 janar të këtij viti dhe është zbuluar se cfarë shkaktoi aksidentin tragjik.

20-vjeçarja Natalie Haywood u shpërqendrua nga një zog fazan dhe u përplas me një pemë. Ajo u dërgua me urgjencë në spital, por nuk ia doli të jetonte.

Menjëherë pas ngjarjes së ndodhur në Lincs, Angli u zhvillua një hetim nga policia.

"Shkaku i vdekjes ishin lëndimet e shumta. Ajo ishte duke udhëtuar për në jug lindje në atë kohë.

Mundësitë më të mëdha janë që një fazan ose kafshë tjetër i shkaktuan përqendrim”, tha hetuesi Mark Brown.

/Ora News.tv/