Pamjet tronditëse tregojnë momentin kur një makinë u përplas me një mjet tip fuoristradë në një autostradë, ndërsa mjeti i fundit kishte bllokuar një korsi të rrugës.

Pak sekonda para përplasjes së fortë, një burrë shihet duke shkuar tek makina e "parkuar" në mes të rrugës.

Pas incidentit, mbeturinat fluturojnë në ajër dhe burri zhduket nga pamja.

Pavarësisht nga përplasja tejet e fortë, tre persona të përfshirë në aksident arritën të shpëtonin.

Incidenti është kapur nga kamerat nga një tjetër mjet që kishte shkuar për të marrë makinën në Autostradën 401 të Torontos të shtunën e kaluar.

/Ora News.tv/